Kráľovstvo zverstiev

Animal Kingdom, 2010, far., 113 min

Distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond

V podsvetí Melbourne zúri tvrdý boj s nevypočítateľnou…

premiéra SR: 14.04.2011

Kráľovstvo zverstiev

Animal Kingdom


2010, far., 113 min


Monopol: do 22.06.2017


Réžia: David Michôd


Scenár: David Michôd


Kamera: Adam Arkapaw


Hudba: Sam Petty

O filme

Distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond

V podsvetí Melbourne zúri tvrdý boj s nevypočítateľnou políciou. Lupič a výtržník Pope Cody je v hľadáčiku mužov zákona, ktorí by ho najradšej videli mŕtveho. Stojí za ním však jeho rodinný klan. Dôležitú úlohu tu zohráva pomsta za smrť matky a predovšetkým závislosť synovca ‚J‘, ktorý sa vracia domov a prepadá osudovej hre zločinu a drog. Sugestívny psychologický triler debutujúceho Austrálčana Davida Michôda je fascinujúcou štúdiou rozkladu rodiny kriminálnikov, ktorá do priepasti strháva celé svoje okolie.

„Úvodná scéna za štekotu túlavých psov a pochmúrnej hudby predstavuje hlavného hrdinu ‚J‘ ako outsidera, ktorý sa neodvratne zaplieta do špinavých rodinných záležitostí. Podobne ako Michael v Krstnom otcovi alebo mladý väzeň učiaci sa pravidlám prežitia v nedávnom Prorokovi. Prekvapujúco vyzrelý debut… ambiciózny a silný."
(Todd McCarthy, Variety)Hrajú

James Frecheville (Joshua 'J' Cody), Guy Pearce (Leckie), Ben Mendelsohn (Andrew 'Pope' Cody), Joel Edgerton (Barry Brown), Luke Ford (Darren Cody), Jacki Weaver (Janine Cody), Sullivan Stapleton (Craig Cody) a ďalší