Klubový film
December/2011
DOMOV NA VIANOCE

V decembri prinesieme niečo pod stromček. Ponorte sa do predvianočnej atmosféry s nórskou komédiou Benta Hamera. Navnadí vás na sviatky pokoja trochu netradičným spôsobom. Láska vo všetkých svojich podobách, fázach a veku je hlavnou témou snímky, v ktorej sa mieša humor so smútkom, šťastie s beznádejou. Ale ako sa na poriadne Vianoce patrí, aj tu nájdete nádej a odpustenie...

EFA

Zo slávnostného udeľovania Európskych filmových cien 2011 v nemeckom Berlíne si cenu pre najlepší európsky film roku odniesla Melancholia Larsa Von Triera.  Rozhodlo o tom vyše dve tisíc akademikov. Túto magickú snímku, ktorá mala svetovú premiéru na MFF Cannes majú diváci možnosť vidieť v slovenských kinách práve teraz, rovnako ako  dánsky film Lepší svet za ktorý si cenu EFA pre najlepšiu režisérku odniesla von Trierova krajanka Susanne Bier. Cenu za najlepší scenár dostali bratia Jean-Pierre a Luc Dardennovci za najnovší počin Chlapec na bicykli  (v kinách v roku 2012).

NAJLEPŠIE EURÓPSKE FILMY V KINE LUMIÈRE!
NAJLEPŠIE EURÓPSKE FILMY V KINE LUMIÈRE!

Do decembrového programu kina Lumière v Bratislave je zaradená prehliadka filmov nominovaných na prestížne európske „Oscary“ – Ceny Európskej filmovej akadémie EFA. Nenechajte si ujsť predpremiéru najnovšej kúzelnej snímky Akiho Kaurismäkiho Le Havre, Lepší svet Susanne Bier ovenčený mnohými cenami, magickú Melancholiu Larsa von Triera, Turínskeho koňa Bélu Tarra, či Tri Toma Tykwera. Viac v decembrovom programe kina.

  

PREMIÉRY 2012 – JANUÁR / MÁJ

Od januára sa na plátnach kín  vo vašom meste budú striedať klubové filmy z celého sveta. ASFK má pre slovenských divákov pripravených 16 skvelých, prevažne európskych snímok. Pestrá žánrová skladba – akčný streetartový dokument Banksy – Exit Through the Giftshop; poľská stredoškolská dráma Miestnosť samovrahov o virtuálnej pasci, do ktorej sa chytí nádejný študent, či ľúbostný príbeh na pozadí búrlivého štátneho prevratu diktátora Pinocheta v Chile (1973) Post Mortem – a to zďaleka nie je všetko! Sledujte program FK a artového kina vo vašom meste.

PREUKAZY FK 2012 UŽ V PREDAJI
PREUKAZY FK 2012 UŽ V PREDAJI

Od 1. decembra si môžete vo všetkých filmových kluboch kúpiť členské preukazy FK na rok 2012. Okrem zľavneného vstupného v každom FK po celom Slovensku a v Čechách, poskytuje preukaz zľavu napríklad aj na nákup filmologických publikácií – časopisov, kníh, DVD, plagátov, atď. v kníhkupectve Klapka, či na množtsvo s filmom spojených podujatí na Slovensku a v Čechách. Mať preukaz FK sa vážne oplatí.

PROGRAM FILMOVÝCH KLUBOV A VYBRANÝCH KÍN NA DECEMBER

V programe filmových klubov a kín nájdete v decembri okrem čerstvo uvedenej nórskej komédie Domov na Vianoce, aj staršie filmy z klubotéky ASFK, ktoré si netreba nechať ujsť. Ak ste ešte nestihli, máte šancu vidieť Bibliothéque Pascal / Ďalší rok / Gomora / Outsider / Trio z Belleville či Zrkadlo a veľa ďalších klubových titulov. Hľadajte v programe filmového klubu a kina vo vašom meste.

Projekt 100

Sedemnásť rokov sa putovná prehliadka Projekt 100 profilovala ako jedno z najobľúbenejších filmových podujatí, aby v roku 2011 získala dlho očakávaného miliónteho diváka. 4. novembra 2011 sa ním stal Juraj Kubica, ktorého náhodné rozdelenie lístkov medzi kamarátmi priviedlo k titulu „miliónty divák“ v bratislavskom kine Lumière na projekcii islandskej tragikomédie Dobré srdce (r. D. Kári.). V krátkom príjemnom rozhovore ho vyspovedala šéfredaktorka Film.sk Simona Nôtová.

KLUB MESIACA: FK 93 PRIEVIDZA

Obľúbený FK 93 v Prievidzi získal v roku 2011 Výročnú cenu ASFK pre najlepší klub za rok 2010. Jednou z najvýraznejších aktivít tohto kamenného kina je organizácia prehliadky Slovenské filmobranie. V októbri sa uskutočnilo už piate pokračovanie podujatia, ktoré sa zameriava na uvádzanie slovenských filmov za účasti významných osobností. Slovenské filmobranie predstavuje vždy jednu hereckú osobnosť, najnovšie snímky v slovenskej kinematografii a venuje pozornosť i neprávom zabudnutým filmom, ktoré si podľa dramaturgov FK zaslúžia znovuuvedenie na filmové plátna. Držíme palce!

facebook asfk

Ak sa neviete rozhodnúť, na ktorý film z ponuky ASFK zájsť do kina a neviete nič o filme, ktorý sa v distribúcii ešte len objaví a radi by ste sa nechali navnadiť, možno vám pri výbere pomôže recenzia od našich externých redaktorov. Každý mesiac prinesieme recenzie na čerstvé klubové novinky!