Od septembra Vám budeme pravidelne pod názvom KLUBOVÝ FILM prinášať formou directmailu zaujímavé odkazy a linky, informácie o našich aktivitách, o našich nových filmoch v kinách, o podujatiach, príležitostne obohatené o recenzie a autorské články z oblasti kinematografie.

Od 25. augusta nájdete v programe kín najnovší film skvelej dánskej režisérky Susanne Bier. Snímka získala Zlatý glóbus i Oscara pre najlepší cudzojazyčný film.

Od 8. septembra do 31. decembra  poputuje po Slovensku  sedemnásty ročník najväčšej putovnej prehliadky, ktorá predstaví desať celovečerných skvostov. Otvorí ho nemý Erotikon z roku 1929.

Najväčšia putovná prehliadka bude od 8. septembra do konca roku cestovať po 41 kluboch a kinách po celej SR. Nájdete ju v týchto 33 mestách…

Od roku 1995, kedy sa Projekt 100 rozbehol po celom Česku a Slovensku sa tešíme veľkému záujmu divákov. Tento rok by sme v niektorom zo slovenských kín chceli privítať miliónteho diváka. Budete to vy?

U našich mediálnych partnerov SME online, Kinema.sk, Festivaly.sk a Rádio FM môžete súťažiť o lístky na ktorýkoľvek z desiatich filmov. Stačí čítať alebo počúvať…

NOVÁ ZVUČKA ASFK

Počnúc premiérami filmov zaradených do putovnej prehliadky PROJEKT 100 uvidíte na plátne aj našu novú zvučku. Povedzte nám na Facebooku ako sa vám pozdáva.

Otváracím filmom prehliadky bude svojho času škandálmi sprevádzaná nemá snímka o spaľujúcej vášni, nevere a láske. Film je z roku 1929, ale dnes ho prinášame s novým hudobným soundtrackom českého zoskupenia FORMA. Bude to naozaj netradičný audio-vizuálny zážitok.

Objav roku 2009 ocenený jedenástimi národnými cenami – čierna komédia nakrútená podľa scenára významného poľského spisovateľa Andrzeja Barta...

Bestseller japonského spisovateľa Haruki Murakamiho na filmovom plátne! Intímny, no krutý príbeh o láske, strate a prebúdzajúcej sa sexualite…

Nostalgická tragikomédia islanďana Dagura Káriho o tom, či sa oplatí mať dobré srdce a kam sa môžete dostať ak ho máte...

Larsa von Triera síce vykázali z MFF Cannes 2011, ale nikto nevykázal z kín jeho najnovšiu, dlho očakávanú snímku. Psychologicko-katastrofický film bez happy-endu, s mimoriadne zaujímavým hereckým obsadením...

Uznávaný thajský filmár a výtvarník Apichatpong Weerasethakul alias Joe našiel inšpiráciu pre svoj filmový skvost plný fantázie, vtipu i hlbokých emócií v príbehu budhistického mnícha z lesného kláštora v dedine, kde sám vyrastal. Za jeho filmovú podobu získal Zlatú palmu na MFF Cannes 2010.

Civilná dráma režiséra „rumunskej filmovej vlny" R. Munteana (Papier bude modrý, Boogie) rozpráva univerzálny, možno príliš povedomý príbeh o rodine, vášni a nevere... Získal nomináciu na Zlatú palmu na MFF Cannes 2010.

Luchino Visconti bol jedným z najvýznamnejších a najoriginálnejších talianskych režisérov. Nakrútil snímku, ktorá ponúka divákom geniálnu filmovú adaptáciu rovnomennej novely Thomasa Manna.

Čiernobiely príbeh začína monológom o historke, ktorá sa odohrala 3. januára 1899 v Turíne. Slávny filozof Friedrich Nietzsche sa vtedy zbláznil – bol svedkom bičovania koňa. Posledný film Bélu Tarra rozpráva príbeh toho koňa...

Prvý farebný film vynikajúceho francúzskeho komika Pierra Ètaixa je fantaskno-grotesknou a muzikálovo-poetickou kulisou  moderného sveta zisku, spotreby a stereotypov v protiklade so snením, radosťou a zamilovanosťou. Na scenári spolupracoval Ètaix so známym scenáristom a spisovateľom Jean-Claude Carrièrom.

Okrem distribúcie filmov sa venujeme aj vydávaniu  filmologickej literatúry. Všetky naše doterajšie publikácie nájdete na našom webe v sekcii Publikácie. Tie najnovšie sú Martin Slivka - výber z tvorby Filmový zemepis, Viktor Kubal. Filmár- výtvarník - humorista. Dvakrát ročne vydávame tiež jediný filmologický časopis v SR – KINO-IKON. Všetko dostanete kúpiť v kníhkupectve Klapka.sk. Na preukaz filmového klubu máte zľavu.