25. ročník MFFK Febiofest opäť úspešný

Jubilejný 25. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest 2018 si aj tento rok udržal svojich divákov. Takmer 11-tisíc filmových fanúšikov sa zúčastnilo festivalového maratónu v 11 slovenských mestách, počas ktorého sa premietlo 126 titulov z celého sveta na 226 projekciách. V priemere sa tak každého festivalového premietania zúčastnilo okolo 50 divákov.

MFFK Febiofest sa uskutočnil v Bratislave od 15. do 21. marca 2018 a už od 16. do 29. marca 2018 putoval do Banskej Bystrice, Kežmarku, Košíc, Levíc, Martina, Popradu, Prešova, Prievidze, Trenčína a Trnavy. Spolu sa festivalové projekcie uskutočnili až v 16 kinách po Slovensku.

Na hlavnú bratislavskú časť MFFK Febiofestu zavítalo počas 151 festivalových projekcií v 7 kinosálach v 4 kinách ako aj na sprievodné podujatia spolu takmer 8000 návštevníkov. V regiónoch navštívilo 75 festivalových projekcií takmer 3000 divákov.

Najväčší divácky záujem vzbudili už tradične nové domáce filmy, najúspešnejšou sekciou sa rovnako ako posledné roky stala Slovenská filmová krajina, ktorá uviedla 9 premiér nových slovenských filmov. Spolu si ich na 20 projekciách v Bratislave pozrelo takmer 1800 divákov.

Na vrchole rebríčka návštevnosti festivalových filmov dominovala česko-slovenská čierna komédia, nový a súčasne posledný film legendárneho režiséra Jana Švankmajera HMYZ, ktorý za osobnej účasti tvorcov slávnostne otvoril jubilejný 25. MFFK Febiofest. Druhým najnavštevovanejším titulom sa stal nový dokumentárny film režiséra Patrika Lančariča VÁLEK a treticu najsledovanejších filmov uzatvoril záverečný film MFFK Febiofest ISMAELOVE PRÍZRAKY, ktorý osobne uviedol v Bratislave jeho francúzsky režisér Arnaud Desplechine.

MFFK Febiofest si v profilovej sekcii Osobnosti klubového filmu uctil a osobne privítal päť veľkých európskych režisérskych mien: Arnaud Desplechin, Leos Carax, Gustave Kervern a Benoît Delépine a Szabolcs Hajdu.

Viac informácií nájdete na www.febiofest.sk