Okupace

Okupace, Česká republika, 2021, far., 97 min

Čierna komédia odohrávajúca sa počas jednej noci v zafajčenom bare, kde ospalý večierok hercov po predstavení naruší…

premiéra SR: 16.03.2022

Okupace

Okupace


Česká republika, 2021, far., 97 min


Monopol: do 10.02.2027


Réžia: Michal NohejlStrih: Petr Turyna


Kamera: Jan Baset Střítežský


Hudba: La Petite Sonja & Hank J. Manchini


Prístupnosť: MP 15+


Formát: DCP, MP4

O filme

Čierna komédia odohrávajúca sa počas jednej noci v zafajčenom bare, kde ospalý večierok hercov po predstavení naruší nezvaný hosť. Štyri ceny Českej filmovej kritiky a 13 nominácií na Českého leva.

Ospalý večierok divadelných hercov naruší návšteva nezvaného hosťa. Namol opitý ruský dôstojník prišiel predať kanister benzínu, lenže obchod sa zvrhne na pitie vodky a Rus, zaujatý nielen peknou Miladou, ale hlavne komickou zbabelosťou všetkých prítomných mužov, sa k odchodu nemá. Atmosféra tak začne hustnúť, charaktery sa lámu, Rus sa výborne zabáva. Tak skvelo, že nakoniec vytiahne zbraň.

Večierok v rytme kozmickej psychedélie kultových Kill The Dandies! sa rozbieha viac, než je osadenstvu milé. Hra sa mení na pascu, hrdinovia na zbabelcov a zbabelci na hrdinov. Po tejto pitke nikto nezostane ako predtým.

 
Hrajú

Martin Pechlát, Cyril Dobrý, Antonie Formanová, Tomáš Jeřábek, Otakar Brousek ml., Pavel Neškudla, Aleksey Gorbunov, Vlastimil Venclík, Lucie Roznětínská a ďalšíOcenenia

2022: cena za najlepší film, za réžiu, za scenár a Cena innogy pre objav roku (režisér Michal Nohejl) – 12. Ceny českej filmovej kritiky;
Český lev v kategóriách najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (Antonie Formanová), najlepší scenár (Marek Šindelka, Vojtěch Mašek), najlepšia hudba (La Petite Sonja, Hank J. Manchini) a nominácie v ďalších deviatich kategóriách vrátane najlepší film a réžia.

na stiahnutie: