Pomstiteľ

Mstitel, Česká republika, 2021, far., 96 min

Komédia o tom, ako sa pražský herec Anton Dvořák prepije až na planétu Mars. Na svojej ceste Anton príde o prácu,…

premiéra SR: 20.01.2022

Pomstiteľ

Mstitel


Česká republika, 2021, far., 96 min


Monopol: do 30.09.2026


Réžia: Lucia Klein SvobodaStrih: Michal Novák


Kamera: Petr Klein Svoboda


Prístupnosť: MP 15+


Formát: DCP, MP4

O filme

Komédia o tom, ako sa pražský herec Anton Dvořák prepije až na planétu Mars. Na svojej ceste Anton príde o prácu, stratí manželku, nájde priateľstvo, ochutná pomstu, stretne sa so svojím stvoriteľom a dodrží sľub, ktorý dal svojmu synovi.

Anton je, teda býval, slávny divadelný herec, ale krutý život začal mu do cesty klásť zradné prekážky. Napríklad stoličku alebo dieru, ktoré skúste zvládnuť po štrnástich pivách, vy kreténi. Keď ho riaditeľ divadla vyhodí a jeho manželka chce, aby si našiel prácu, zoberie Anton osud do svojich rúk. A začne piť ešte viac. Rozbehne sa taká plejáda fantastických zážitkov, výtvarných skvostov a (ne)chcených vtipov, že vám záchvaty smiechu možno už zostanú a budete musieť ísť na smiechovú odvykačku. Srandičky však majú jeden háčik – Antonova manželka sa tomu vôbec nesmeje. A opustí ho i s jeho synom Tomášom, otcovým najväčším obdivovateľom. Anton v zúfalstve (a opitosti) synovi narozpráva, že sa chystá na misiu na Mars, preto je toto obdobie ich života také ťažké. A ťažké obdobie to teda ešte len bude. Až tak, že i let do vesmíru bude proti existencii na Zemi pohoda. Samozrejme, kto iný z všetkéhoschopných Čechov by mal dokázať letieť na Mars než Anton?

 
Hrajú

Daniel Fischer, Jaroslav Dušek, Ivan Franěk, Hana Vagnerová, Michal Dvořák, Ellie Kaia Gorman, Petr Čtvrtníček, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Pavlína Vágnerová, Jevgenij Libezňuk, Roman Luknár a ďalší.Ocenenia

Winner – New York international Women Festival 2021 

Winner – LUSCA Fantastic Film Fest 2021 

Winner – Paris Women Festival 2022 

Finalist – Boden International Film Festival 2021 

Finalist – Sicily Art Cinema Festival 2022