Zuza v záhradách

Zuza v zahradách, Česko, Slovensko, 2021, far., 13 min

Poetický príbeh z kúzelnej záhrady o harmónii a pôvabe odlišnosti i o prekonávaní strachu a predsudkov. Zuza…

premiéra SR: 30.06.2022

Zuza v záhradách

Zuza v zahradách


Česko, Slovensko, 2021, far., 13 min


Monopol: do 1.06.2027


Réžia: Lucie SunkováStrih: Anna Ryndová


Kamera: Jaroslav Fišer


Hudba: Aliaksandr Yasinski


Prístupnosť: MP


Formát: DCP, MP4

O filme

Poetický príbeh z kúzelnej záhrady o harmónii a pôvabe odlišnosti i o prekonávaní strachu a predsudkov.

Zuza má záhradu. Ale nie pri dome, tá záhrada je v záhradnej kolónii za mestom. Kolónia znamená veľa malých záhrad, vpravo, vľavo a medzi nimi uličky. Z výšky kolónia vyzerá ako záhradné piškvorky. A Zuza je malé blonďavé dievčatko, ktoré do záhrady jazdí na bicykli so svojou mamou a otcom. Jedného dňa, keď sa Zuza vydá s otcom na prechádzku po kolónii, objavia na jej konci divokú tajomnú záhradu. Býva tam čierny pes a možno aj strašná Stará Bela. Ktovie. Zuza sa jej pre istotu bojí. Ale čo máte robiť, keď máte z niekoho strach, no nájdete na ceste jeho kľúč? Film Zuza v záhradách je poetickým rozprávaním o prekonávaní strachu a predsudkov a pôvabe odlišností.

 
Hrajú

V slovenskom znení: Hannah McDonnel (Zuza), Zuzana Kronerová (Stará Bela), Mihal Domkoš (otec) a Soňa Spišiaková (mama)Ocenenia

2022: Zlatá črievička za najlepší animovaný film pre deti – 62. Zlín Film Festival (Česko); Cena detskej poroty – 45. ročník medzinárodnej súťaže filmov pre deti a mládež na 68. MF krátkych filmov Oberhausen (Nemecko) (30. 4. – 9. 5.)