PARAZIT ABSOLÚTNYM VÍŤAZOM OSCAROVÉHO VEČERA!

Film Parazit získal až 4 ocenenia americkej Akadémie filmových umení a vied. Prvýkrát v histórii vyhrala Oscara za najlepší film roku snímka v inom, ako anglickom jazyku a zároveň získala toto prestížne ocenenie aj v kategórii cudzojazyčný film. Okrem toho si Bong Joon Ho odniesol cenu aj za najlepšiu réžiu a originálny scenár.

Parazit je výnimočný film, ktorý sa určite oplatí vidieť. Jednu z najväčších filmových udalostí minulého roku si od dnes môžete vychutnať aj v špeciálnej režisérskej čiernobielej verzii. Vďaka nej máte jedinečnú možnosť objaviť ďalší rozmer tejto čiernej komédie. Režisér v nej sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálne dielo majstrovsky pracuje s prvkami trileru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok. Kritici sa zhodli, že Parazit je najzábavnejším víťazom festivalu v Cannes od Pulp Fiction.

Vybrané ocenenia: 2019: MFF Cannes – Zlatá palma; 2020: Zlatý glóbus – najlepší zahraničný film; Ceny BAFTA – najlepší film v inom ako anglickom jazyku, najlepší pôvodný scenár; Oscar – najlepší film, najlepší medzinárodný film, najlepšia réžia, najlepší pôvodný scenár a viac než 180 ďalších ocenení.