Dnes je 17.December 2017, meniny má Kornélia, zajtra Sláva, Slávka

Katalóg filmov

Katalóg filmov
ČAKÁREŇ

ČAKÁREŇ

Čakáreň, Slovensko, 2015, far., 72 min

Premiéra SR:

29.10.2015

Monopol:

áno

Réžia:

Palo Korec

Kamera:

Ján Meliš

Strih:

Peter Kordač

Námet:

Palo Korec

Hrajú:

Zuzana Smékalová, Monika Neksová, Barbara Slamková, Zuzana Kmeťová, Timea Husveth, Regina Husveth, Sára Miklášová, Theodor Durmik, Miška Melišová

O filme

Dokument o veľkých a malých čakaniach. Príbeh zobrazujúci cez rôzne možnosti čakania kolobeh jedného života, ktorý vychádza z konkrétnych osudov reálnych žien, tak ako sa odohrávajú, alebo odohrali. Je to dokumentárna mozaika života, ktorá v niektorých chvíľach prerastá až do krutej sociologickej sondy dnešného sveta. Všetky príbehy spája čakáreň na Hlavnej stanici a fragmentárny pohľad na svet.

Režisér

Palo Korec

Začal ako asistent kamery v STV Bratislava. Po skončení štúdia na FF UK Bratislava pracoval ako asistent réžie a produkcie v SFT Koliba. Nasledovalo štúdium na VŠMU odbor filmová a televízna réžia. V roku 1990 absolvoval stáž na F.E.M.I.S Paris.  Pracuje Ako režisér na „voľnej nohe“.

Vybraná filmografia: 

Hrané projekty – Ráno  (16mm, 9min.), Falošný autostop  (35mm, 30min. ), Cesta do raja  (16mm, 25min.), Úpal  (16mm, 30min.), Súhvezdie meča (16mm, 30 min), Pod hladinou  (betacam, 60min.),  Priateľky ( TV seriál,) V mene zákona ( TV seriál ). Dlhometrážne dokumentárne projekty:  Propeler  (16mm/betacam/miniDV),  To ta trať (16mm.), Desatoro 2010 (FHD.),  Propeler po rokoch ( FHD.)

Dokumentárne projekty: Košické poklady (betacam), Hrdina   (betacam ), Minúty šťastia  (betacam),  Stalinove sviečky (HD), Vždy nie si sama (HD ), Nech slnko nezapadne nad hnevom ( HD ), Exponáty alebo príbehy z kaštieľa (HD)

Filmové premíéry