ANNETTE

Annette, Francúzsko, 2021, far., 139 min

Stand-up komik Henry (Adam Driver) sa zamiluje do Ann (Marion Cotillard), svetoznámej opernej speváčky.…

premiéra SR: 8.07.2021

ANNETTE

Annette


Francúzsko, 2021, far., 139 min


Monopol: do 2.06.2031


Réžia: Leos Carax


Prístupnosť: MP 15+


Formát: DCP, MP4

O filme

Stand-up komik Henry (Adam Driver) sa zamiluje do Ann (Marion Cotillard), svetoznámej opernej speváčky. Ich život sa obráti naruby, keď sa im narodí tajomné dievčatko Annette s výnimočným darom. Dlho očakávaný muzikál vizionárskeho režiséra Leosa Caraxa s hudbou kapely Sparks začne tohtoročný ročník festivalu v Cannes. Divákov vezme na nevšednú cestu plnú lásky, vášne a slávy.

 

„Nemohli sme si želať krajšie stretnutie filmu a strieborného plátna,“ komentuje výber filmu umelecký riaditeľ festivalu v Cannes Thierry Frémaux.

 

Pre filmový a divácky svet na Slovensku je súčasné uvedenie diela s Cannes historickou udalosťou. Po tom, ako sa minulý rok zrušil festival v Cannes (prebiehala len jeho online verzia), kládli organizátori na otvárací film ešte väčší dôraz. Annette je filmom, na ktorý diváci po pandémii úpenlivo čakali. Každý film Leosa Caraxa je udalosťou a tento prišiel v pravý čas. Autormi scenára aj piesní je dvojica bratov Ron a Russell Mael, zakladatelia art-rockovej kapely Sparks (1971).

 

EXKLUZÍVNA PREDPREMIÉRA 6. júla o 20.30 vo vybraných kinách na Slovensku.


na stiahnutie: