Mirage

Délibáb, Slovensko, Maďarsko, 2014, far., 90 min

Moderný western, ktorý vypovedá o rasizme, rovnoprávnosti, moci a slobode. Maďarsko-slovenský film Mirage v hlavnej…

Obrázok k filmu Mirage (2014)

premiéra SR: 19.03.2015

Mirage

Délibáb


Slovensko, Maďarsko, 2014, far., 90 min


Monopol: do 31.01.2025


Réžia: Szabolcs HajduStrih: Péter Politzer


Kamera: András Nagy


Hudba: Billy Martin

O filme

Moderný western, ktorý vypovedá o rasizme, rovnoprávnosti, moci a slobode. Maďarsko-slovenský film Mirage v hlavnej úlohe s hviezdnym hercom Isaachom de Bankolé.

Zobrazuje príbeh afrického futbalistu Francisa, ktorý je na úteku pred spravodlivosťou a nachádza úkryt na farme ďaleko od civilizácie, v srdci maďarskej pusty. Veľmi skoro však zisťuje, že farma je v skutočnosti miestom moderného otrokárstva a vedie ju šéf miestnej mafie. Francisova prítomnosť na ranči odštartuje sled udalostí, ktoré vyvrcholia násilnou vzburou „otrokov“ proti zločineckým „vládcom“. Nepoddajný hrdina Francis sa ocitá uprostred najväčšieho zápasu v jeho živote, v ktorom sa však nehrá o góly, ale o slobodu a hlavne prežitie.

„Je to akoby Werner Herzog a Jim Jarmusch nakrútili spoločný hommage Sergiovi Leonemu.“ Indiewire.com / Toronto International Film Festival

„Film plný akcií známych všetkým fanúšikom westernov či samurajských filmov. Ale Mirage má niečo naviac. Mystický vrchol smerujúci do posledného slnkom-zapadajúceho záberu.“ Hollywood Reporter

PRESSKIT (.pdf)Hrajú

Isaach De Bankolé, Razvan Vasilescu, Orsolya Török-Illyés, Dragos Bucur, Tamás Polgár, Attila Mokos, Lajos Vörös, Adam Mihál, a ďalší.

na stiahnutie: