Paríž, 13. obvod

Les Olympiades, Paris 13e, Francúzsko, 2021, čiernobiely., 105 min

Dynamicky nakrútený čiernobiely film Jacquesa Audiarda citlivo a s porozumením sleduje krátke obdobie v živote súčasných…

premiéra SR: 19.05.2022

Paríž, 13. obvod

Les Olympiades, Paris 13e


Francúzsko, 2021, čiernobiely., 105 min


Monopol: do 30.06.2031


Réžia: Jacques AudiardStrih: Juliette Welfling


Kamera: Paul Guilhaume


Hudba: Erwan Castex


Prístupnosť: MP 15+


Formát: DCP, MP4

O filme

Dynamicky nakrútený čiernobiely film Jacquesa Audiarda citlivo a s porozumením sleduje krátke obdobie v živote súčasných tridsiatnikov, ktorí sa vyhýbajú záväzkom a samotu zaháňajú večierkami, povrchnými známosťami a náhodným sexom.

Tri mladé ženy a jeden muž. Ich životy sa na chvíľu pretnú v štvrti Les Olympiades, v parížskom 13. obvode. Výrečná a drzá Émilie pracuje v callcentre a privyrába si prenájmom voľnej izby. Naviaže intímny vzťah so svojím novým atraktívnym nájomníkom menom Camille. Toho ale priťahuje nedobytná Nora, ktorá zasa trávi noci videohovormi s cam girl Amber. Dynamicky nakrútený čiernobiely film Jacquesa Audiarda citlivo a s porozumením sleduje krátke obdobie v živote súčasných tridsiatnikov, ktorí sa vyhýbajú záväzkom a samotu zaháňajú večierkami, povrchnými známosťami a náhodným sexom. Alebo aj oni túžia po láske a vzájomnom porozumení?

Spolufinancované z programu Európskej únie Kreatívna Európa 
Hrajú

Noémie Merlant, Stephen Manas, Geneviève Doang, Lumina Wang, Jehnny Beth, Makita Samba, Pol White, Lucie Zhang, Line PhéOcenenia

2021: Cannes Soundtrack Award (Rone) – MFF Cannes; najlepšia herečka (Lucie Zhang) – Festival európskych filmov Sevilla (Španielsko); Art Cinema Award – Filmfest Hamburg (Nemecko); 2022: nominácie v kategóriách najlepšia kamera (Paul Guilhaume), najlepšia ženská herecká nádej (Lucie Zhang), najlepšia mužská herecká nádej (Makita Samba), najlepší adaptovaný scenár (Celine Sciamma, Léa Mysius, Jacques Audiard) a najlepšia pôvodná hudba (Rone) – 47. César.