Ťažký rok

Une année difficile, Francúzsko, 2023, far., 120 min

Nekorektná francúzska komédia od autorov filmu Nedotknuteľní o dvoch až po uši zadlžených mužoch, ktorí…

premiéra SR: 16.05.2024

Ťažký rok

Une année difficile


Francúzsko, 2023, far., 120 min


Monopol: do 12.07.2033


Réžia: Olivier Nakache, Éric ToledanoStrih: Dorian Rigal-Ansous


Kamera: Mélodie Preel


Hudba: Grandbrothers


Prístupnosť: MP 15+


Formát: DCP, MP4

O filme

Nekorektná francúzska komédia od autorov filmu Nedotknuteľní o dvoch až po uši zadlžených mužoch, ktorí sa pridajú k skupine klimatických aktivistov, keďže ich lákajú jedlo a nápoje zadarmo na ich stretnutiach. Film, ktorý chce zabávať, poučiť i provokovať.

Režisérske duo Olivier Nakache a Éric Toledano, ktorému priniesla celosvetový úspech komédia Nedotknuteľní o najmenej pravdepodobnom spojení melancholického multimilionára a extrovertného recidivistu, prichádza s už ôsmym dlhometrážnym filmom.

Albert a Bruno sa zoznámia úplnou náhodou. Zistia, že majú veľa spoločného – sú zadlžení až po uši, majú problémy s bývaním a ich partnerky ich opustili. Kvôli chipsom a pivu zadarmo sa preto pokojne pridajú ku skupine mladých aktivistov na čele s očarujúcim dievčaťom prezývaným Kaktus. Medzi transparentmi a dymom z dymovníc nájdu čerství priatelia spočiatku príležitosť k nekalým kšeftíkom, ale postupne získavajú späť stratenú energiu do života, pocit spolupatričnosti a túžbu po objatí.

Dobre sledujte aj zábery počas záverečných titulkov!
Hrajú

Pio Marmaï (Albert), Jonathan Cohen (Bruno), Noémie Merlant (Kaktus), Mathieu Amalric (Henri), Grégoire Leprince-Ringuet (Quinoa), Luàna Bajrami (Antilopa), Sandrine Briard (Siréna), Oussama Kheddam (Sofiane), Danièle Lebrun (Madeleine), Alexandra Roth (Corinne) a ďalší